طرز تهیه ته دیگ مجلسی

  • توسط مهسا حسنی
  • ۶ ماه پیش
  • 0
طرز تهیه ته دیگ مجلسی

طرز تهیه ته دیگ مجلسی: ته‌دیگ قسمتی از پلو و یکی از خوراکی‌های خاص ایران بوده که در کشورهای دیگر وجود ندارد. ته‌دیگ بخش جدانشدنی و پرطرفدار سفره‌های ایرانی می باشد و برای اکثر افراد بخش مهم و لذیذ یک پلو بوده که میشود از مواد مختلفی مانند نان، سیب‌زمینی، مغز دانه‌ها و … تهیه کرد. در مهمانی‌های خانوادگی نیز درست کردن یک ته‌دیگ برشته برگ برنده آشپزی بی‌نظیر است. بنابراین اگر بلد نیستید یک ته‌دیگ برشته و خوشمزه تهیه کنید ولی دوست دارید این کار را انجام دهید در کم نمک با ما  همراه شوید تا نحوه تهیه ته‌دیگ نان برشته و راهکارهای نچسبیدن ته دیگ به قابلمه را آموزش بدهیم

طرز تهیه ته دیگ مجلسی

طرز تهیه ته دیگ مجلسی

ته‌دیگ از کجا آمده است؟

در ایران، تاریخچه تولید ته‌دیگ ببر می گردد به دوره مظفرالدین شاه قاجار. وقتی که خدمه ی خانه‌ها در مطبخ، با باقی مانده غذاها سیر میشدند. روزی به گوش شاه میرسد که نوکرها سر ته‌دیگ در مطبخ دعوایشان شده. مظفرالدین شاه قاجار پس از پیگیری دستور داده تا کمی ته‌دیگ برای او ببرند و پس از خوردن ته‌دیگ بسیار مسرور شده و از آن پس دستور می‌دهد که ته‌دیگ را به عنوان پیش‌غذا برای او ببرند و سرو نماید.  به‌این ‌ترتیب تهیه ته‌دیگ در فرهنگ ایرانی جا افتاد و امروزه آشپزهای ماهر ایرانی با مواد مختلف،  ته‌دیگ‌های عالی درست میکنند. اکثر رستورانهای سنتی نیز در کنار غذاهای خودشان ته‌دیگ میل می‌کنند که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

طرز تهیه ته دیگ مجلسی

طرز تهیه ته دیگ مجلسی

ته دیگ سیب زمینی:

طرز تهیه ته دیگ مجلسی

برای داشتن ته دیگ سیب زمینی با مزه و رنگی بهتر ، بعد از برش زدن سیب زمینی، هر دو طرف را تفت نموده و کمی زعفران دم کرده و مقدار کمی نمک به آن اضافه کنید. با این روش ته دیگ به برنج نمی‌چسبد و خوش رنگ و خوشمزه خواهد شد.

البته برای دم کردن برنج و داشتن ته دیگی خوب ، بهتر است قابلمه‌ای که استفاده میشود نچسب بوده تا حاصلش ته دیگی یکدست باشد.

تغییرات ساده در غذای تکراری می‌تواند حس تنوع به شما داده و لزومی ندارد که تهیه یک غذا همیشه به همان شکل باشد . برای مثال این بار برای داشتن ته دیگی متفاوت، میتوانید سیب زمینی را رنده کرده سپس نمک و فلفل و زعفران به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. قابلمه را روی حرارت متوسط قراربدهید، روغن را داغ کرده و سیب زمینی ها را کف ظرف ریخته و با قاشق کاملا صاف نمایید. یک دقیقه صبر کرده و  سپس روغن داخل ظرف را کمی حرکت دهید تا کاملا روی سیب زمینی حرکت کند. سپس برنج آبکش شده را روی آن بریزید و در قابلمه را بگذارید تا برنج دم بکشد. زیر حرارت را پس از ۱۰ دقیقه کم کرده تا ته دیگ به آرامی برشته شود.

ته دیگ نانی:

طرز تهیه ته دیگ مجلسی

ساده‌ترین و سریع ترین ته دیگ برای برنج های ایرانی ته دیگ نان لواش بوده و این ته دیگ را میشود برای انواع برنج‌ها و پلوهای مخلوط و ساده استفاده کرد. برای تهیه ته دیگ نان لواش عالی و خوش آب و رنگ نیاز به دانستن راهکارهای نچسبیدن ته دیگ است.

برای تهیه ته دیگ نان لواش بهتر است از قابلمه های نچسب  مانند تفلون و چدن استفاده کرد. البته در قابلمه های استیل و روی هم میشود ته دیگ درست کرد .

اما برای بیرون آوردن ته دیگ از قابلمه استیل و روی بابد دقت شود حتما ته دیگ کاملا برشته شده و قسمتهایی از آن نرم نشود. قبل از گذاشتن نان باید قابلمه داغ شده و روغن نیز گرم باشد

و بعد از آماده شدن برنج، قابلمه را داخل آب سرد قرار داده تا ته دیگ از ته قابلمه جدا شود.

برای تهیه ته دیگ نان لواش فرقی نمیکند نان خشک یا نرم باشد ‌و برای داشتن ته دیگ نان لواش برشته و خوش طعم باید از مخلوط کره و روغن استفاده نمود.

ابتدا قابلمه را گرم کرده، سپس مخلوطی از کره و روغن را داخل قابلمه گرم ریخته و بگذارید تا روغن  گرم شود. نسبت مخلوط کردن روغن به کره ۳ به ۱ می باشد، یعنی به ازای ۳ قاشق روغن ۱ قاشق کره اضافه شود.

قابلمه ای که حدود ۵ پیمانه برنج گنجایش دارد ۳ قاشق سوپخوری روغن با ۱ قاشق سوپخوری کره مخلوط نمایید. بهد از چیدن تکه های نان را ته قابلمه برای مدت کوتاهی باید حرارت بالا بوده تا نان خودش را بگیرد سپس حرارت را کم کرده و برنج را روی نان بریزید.

برنج باید روی حرارت ملایم دم بکشد تا ته دیگ نسوزد و برشته و خوش رنگ باشد. سپس تکه های نان را ته قابلمه به شکلی که فضای بازی بین تکه ها نباشد بچینید.

برای مهمانی ها یا موقعیتی که غذا دیرتر سرو میشود، حتما از توری فلزی زیر قابلمه استفاده شود تا ته دیگ نسوزد. اگر بعد از آماده شدن برنج قابلمه را از روی حرارت بردارید ولی آن را سرو نکنید و قابلمه را کنار بگذارید ته دیگ نرم می شود و ته دیگ برشته ای نخواهید داشت.

اگر نان لواش استفاده شده، نازک و خشک است می‌توانید دو لایه نان روی هم قرار دهید. اگر برنج روی حرارت ملایم دم کشیده و قابلمه و مخلوط روغن و کره، قبل از گذاشتن نان داغ شده باشد میشود ته دیگ را تکه‌ای از قابلمه جدا کرد.

چکار کنیم ته دیگ به ته پلوپز نچسبد؟

طرز تهیه ته دیگ مجلسی

بسیاری از افراد ترجیح میدهند برای تهیه یک ته دیگ خوشرنگ و خوش فرم برنج را در پلو پز درست کنند اما امکان دارد که برنج به پلو پز بچسبد. راهکارهای نچسبیدن ته دیگ به شما کمک خواهد کرد که ته دیگ بی نقصی در پلوپز داشته باشید.

اگر برنج را به صورت کته در پلوپز میپزید حتماً به آن روغن اضافه نمایید و هنگام برگرداندن برنج از قابلمه ته و دور خارجی قابلمه را کمی آب سرد زده و بعد آن را برگردانید.

برای یک ته دیگ طلایی و برشته باید مطمئن شوید که روغن به میزان کافی ته قابلمه است زیرا ته دیگ روغن را به خود جذب کرده و در حین برشته شدن روغن کم میشود. پس در ابتدا مطمئن شوید که روغن به اندازه کافی است.

با استفاده از قلم موی آشپزی مقداری زعفران دم کرده بر روی نان مالیده و نان را کف قابلمه گذاشته  سپس حرارت بصورت ملایم و یکنواخت باشد تا شعله به طور یکسان به تمام سطح قابلمه برسد. بعد از گرم شدن قابلمه و پیچیدن بخار در آن حرارت را کمتر کرده و در طولانی مدت روی حرارت قرار داده تا ته دیگ برشته شود.

برای درست کردن ته دیگ سیب زمینی و چغندر باید روغن را خوب داغ کرده و سیب زمینی یا چغندر ورقه شده را ته قابلمه چیده و کمی نمک بزنید و زمانی که سیب زمینی داغ شد طرف دیگر را برگردانید . با این ترفند برنج آبکشی شده به ته دیگ نمی‌چسبد! اکنون برنج را ته قابلمه ریخته و دم نمایید و روی حرارت ملایم و کم بگذارید.

برای درست کردن ته دیگ برشته و طلایی به مقدار کافی روغن و زعفران نیاز است و باید قابلمه را در بطور مداوم روی حرارت کم بگذارید. می‌توان ته دیگ را با خلال پسته ، زرشک ، گل زعفران ، خلال پرتقال و …. تزئین نمود. البته می‌توان برای تزئین از مقداری برنج زعفرانی هم استفاده کرد یا کمی کنجد ته قابلمه بریزید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *